5 piosenek, o których świat zapomniał.

W dzisiejszej dobie internetu i muzyki co chwilę widzimy nowych artystów, którzy powoli wspinają po szczeblach rynku muzycznego. Co jakiś czas nowa piosenka, album i inne akcje promocyjne artysty, ale czy ktoś pamięta przeboje, które kiedyś były krajowymi a nawet światowymi hitami.
Dzisiaj je przypomnę!


Anna Jurksztowicz - Matki Żony i kochanki


Piosenka, która była motywem z serialu o tym samym tytule, który był emitowany w latach 1995-2001. Artystka nie jest znana tylko z tej piosenki, lecz także z "Na dobre i na złe". Jej kariera trwa już 34 lata, w swoim dorobku ma 8 płyt oraz 7 nagród. Od ostatniego albumu mija 4 rok i jak na razie cisza.

Ace of Base - Beautiful Life


 Cofnijmy się o 23 lata do roku 1995, gdzie listy radiowych przebojów podbija grupa Ace of Base. Piosenka "Beautiful Life" długo się utrzymywała na 1 miejscu w radiach oraz przez 20 tygodni była na liście Billboard 200. W 2003 roku zespół się rozpadł aby potem po 7 latach znów się zjednoczyć. Długo to nie trwało, ponieważ przez 4 lata po powrocie na rynek muzyczny nie wydali żadnego albumu, co najwyżej to dwa single. Niestety na tamte lata nie byli sprzedawalni, co skutkowało tym, iż od 2012 roku powolutku się rozpadali aż do 2014 gdzie ogłosili odejście. Kiedyś piosenka była grana w klubach czy na wielkich dyskotekach, teraz jedynie gdzie możemy ją usłyszeć to na weselach czy urodzinach lecz bardzo rzadko.

Kasia Klich - Lepszy modelHit 2002 roku. W tamtych czasach Kasia była rozpoznawalna i wszystkie media się o nią bili. Teraz Pani Klich chyba skończyła z muzyką, ponieważ ostatnie nowe materiały były 
w 2014 roku i od tamtej pory echo.

Łzy - Opowiem Wam jej historięRockowa ballada, z roku 2000. Nie było w Polsce osoby, która nie znała tej piosenki.
Teraz, od kiedy jest nowy skład zespołu w tym nowa piosenkarka, same Łzy zapomniały o tej piosence. Anna Wyszkoni - była piosenkarka zespołu - chętnie śpiewa tę piosenkę na swoich koncertach.

Shakira - Objection (Tango)2001 rok oraz król tamtego czasu. Kiedyś przebój teraz nazywany floopem czy też po prostu kitem. Ta piosenka przyniosła dla Shakiry dużo profitów, ponieważ została bardziej rozpoznawalna, wytwórnie się o nią biły. Więc można powiedzieć, że taki kit stworzył z niej latynoamerykańską piosenkarkę pop.Według mnie to są piosenki, który każdy powinien w tych czasach znać, ale przez to, że świat o nich zapomniał to mało kto je zna.
A co według Was powinna ''dzisiejsza młodzież'' znać? Dajcie znać w komentarzu.
Ananas

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Adbox
Niniejsza strona stanowi utwór, podlegający ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Prawa autorskie, osobiste jak i majątkowe do strony przysługują Jakubowi Jeznach. Zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie cywilnym, ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z art. 116 i 117 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych, nieuprawnione rozpowszechnianie oraz nieuprawnione utrwalanie lub zwielokrotnianie w celu rozpowszechniania cudzego utworu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, karze ograniczenia wolności lub grzywnie.