BYŁY ŻENADAMI, A TERAZ SĄ MODNE

Żyjemy na świecie gdzie moda zmienia się co 3 miesiące, maksymalnie pół roku. Co chwilę widzimy nowy magazyn VOGUE gdzie Dolce&Gabbana, Dior czy Gucci pokazują swoje nowe projekty i to za każdym razem szokujące. Czyli jednym zdaniem moda ewoluuje. Gdyby jednak przenieść osoby idące krok w krok za modą do lat 2005-2007, ktoś by pomyślał, że pewnie ta osoba wyszła ze Szpitala Psychiatrycznego lub nie miała co ze sobą zrobić i ''struga głupa''.

1. Róż u chłopaków pod każdą postacią

Teraz coraz więcej widzi się chłopaków ubranych w różne odcienie różu. Koszula, buty, bluza czy inne części garderoby u chłopaków w tym odcieniu to normalna rzecz w tych czasach.


Przenieśmy tych chłopaków o 10 lat wstecz. Każdy normalny Kowalski na tamte lata pomyślałby, że homo, że jakiś chory psychiczny lub, że nie miał w co się ubrać i pożyczył ubrania od siostry bądź mamy. Teraz wszyscy, którzy chodzą za modą krok za krokiem uważają, że to jest zajebiste i musi to mieć. 

2. Kabaretki

Jak wiemy, w dawnych latach kabaretki i kobiet oznaczały albo bogactwo albo panienkę lekkich obyczajów. Zazwyczaj ludzie myśleli o tym drugim.Teraz to ostatni krzyk mody. Kabaretki są dodatkiem do spodni z dziurami. Czasami wygląda to niegrzecznie i zadziornie a czasami delikatnie i kobieco. Gdybyśmy przenieśli taką dziewczynę wstecz o 10, ludzie myśleliby, że ostatniej nocy dużo zarobiła lub jest córką bogatej rodziny.

3. Siwe włosy u młodych osób

Gdyby młoda osoba pokazała się w szkole lub na mieście w nienaturalnych siwych włosach byłyby komentarze typu: "Po co Ci to?", "I tak będziesz kiedyś siwy/siwa i będziesz chciał/chciała je pofarbować". 


Przez ostatnie dwa lata jest to ostatnim krzykiem mody u dziewczyn jak i u chłopaków i nikt się nie czepia, a nawet zachwalają, że pasuje. Sam w zeszłym roku na Święta Bożego Narodzenia ściąłem włosy i pofarbowałem na siwe. Wszyscy mi odradzali, że nie będzie pasować lub, że będę żałować. Po wyjściu od fryzjera każdy zachwalał.

Jak widzimy moda się zmienia z sezonu na sezon czy z roku na rok. Jak narazie dodałem 3, ale za niedługo będzie ich więcej. 
Dajcie znać co o tym myślicie.

x

6 komentarzy:

 1. Pierwszy trend jakoś mi nie przypadl do gustu, może dlatego że sama ubieram na się na czarno i to samo podoba mi się u facetów. Co do drugiego i trzeciego trendu to mega mi się podoba, sama noszę kabaretki a i szare włosy chcialabym kiedyś mieć, niestety musiałabym je rozjaśnić :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam kabaretki i jeszcze pamietam jak zakładałam je kiedy nie były aż takie modne, a teraz nie wyobrażam sobie wyrzucenia ich z mojej szafy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą, moda cały czas się zmienia, za kilka miesięcy to może być znowu niemodne. Mi też się podobają siwe włosy, różowe ubrania u płci przeciwnej, a kabaretki wprost uwielbiam. Niestety wiele osób widzących chłopaka w różowym ubraniu, nadal uważa go za homo, niestety, ale Polacy czasami są jeszcze staromodni.
  Ps. Wybacz, ale na początku myślałam, że tego bloga prowadzi dziewczyna, dopiero pod koniec czytając słowo "sam" zrozumiałam, że jednak nie.
  Zapraszam także do mnie.
  http://akilegna-kib.blogspot.com/2018/05/wibo-scipy-lip-gloss.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Hahahaha oj pamiętam pamiętam :) ale tak to już jest że z czasem wszystko wraca i się zmienia ")

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi się bardzo podoba róż u facetów! Cieszę się, że te elementy z żenad stały się trendami! Kabaretki sama nosiłam i miałam też siwe włosy! Haha, czekam na więcej. Buziaki

  OdpowiedzUsuń

Adbox
Niniejsza strona stanowi utwór, podlegający ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Prawa autorskie, osobiste jak i majątkowe do strony przysługują Jakubowi Jeznach. Zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie cywilnym, ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z art. 116 i 117 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych, nieuprawnione rozpowszechnianie oraz nieuprawnione utrwalanie lub zwielokrotnianie w celu rozpowszechniania cudzego utworu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, karze ograniczenia wolności lub grzywnie.