Honorata Skarbek // Sunset [RECENZJA]


Ma 25 lat, dwa złote albumy, jej teledyski przekroczyły 50 000 000 odsłon i wszystko osiągnęła przez 7 lat bycia na rynku muzycznym. Honorata Skarbek przedstawia swój czwarty studyjny album ‘’Sunset”

Dotychczasową dyskografię Honoraty – wcześniej szeroko znaną pod pseudonimem Honey – zamykał album „Puzzle” wydany w 2015 roku, z którego zostały wydane single ‘’GPS’’, ‘’Naga’’ czy ‘’Damy radę’’. Teraz po 3 latach przerwy wraca aby rozpocząć promocję swojego najnowszego albumu,

Longplay otwiera tytułowe „Sunset’’. Honorata zaprasza nas na wspólne oglądanie zachodu słońca oraz chce abyśmy wysłuchali tego co ma nam do opowiedzenia. Piosenka jednoznacznie opowiada o tym, iż Skarbek przekazuje komuś wiadomość, że zaczyna nowy dział bez tej osoby i nie potrzebuje jej pomocy. Kawałek jest utrzymany w skocznym podkładzie i świetnie zostały rozegrane linie melodyczne.

Track numer 2 nosi nazwę „Zły sen”. Prawdopodobnie opowiada o rozterkach pewnej pary kochanków, która chce się rozstać i Honorata próbuje ich pogodzić i to naprawić. Wersy  ‘’Wiem, wszystko o niej wiem, Jakbym znała już ją’’ oraz  „Wiesz, o nim dobrze wiesz ,Nie tak miało znów być’’ naprowadzają do tego, że Honorata nie opowiada o sobie. Jednakowoż może być także taka wersja, że opowiada o sobie w trzeciej osobie. Utwór został utrzymany w stonowanej melodii i spokojnym wokalu Skarbek.


W piosence „Zabierz mnie” Honorata wypowiada się o miłości, która jest czymś wielkim. Opisuje uczucia do pewnej osoby oraz, że uciekłaby z nią nawet na drugi koniec świata. Ten utwór w pewnej mierze łączy się z „Świat jest nasz”, ponieważ jest o podobnej tematyce. Tutaj artystka dodaje, że chciałaby robić szalone rzeczy, dopóki są razem szczęśliwi. Tło muzyczne jest utrzymane na elektronice i w żaden sposób nie niszczy obu piosenek.

Kawałek ‘’Paranoje’’ mówi o zakończonym związku z wybrankiem. Jednak nie do końca ten związek został zerwany, ponieważ mimo, iż artystka miała dość tego to jednak jej serce dalej bije do chłopaka, którego zostawiła. Melodyjność nie jest zbytnio wygórowana, więc nie daje takiego szału.

‘’Chora’’ w duecie z Wdową oraz ‘’Na pół’’ opowiadają o rozterkach sercowych . W pierwszej piosence, Skarbek śpiewa o tym, że ucieka od toksycznego związku, o którym chce zapomnieć. Natomiast w kawałku ‘’Na pół”, artystka dzieli się ze swoim byłym partnerem wszystkimi emocjami – tymi dobrymi jak i złymi – ponieważ nie chce sama ‘’ dźwigać” wszystkich wspomnień sama. Obie piosenki są wytylizowane na ballady i pięknie się dopełniają.


„Wielki oczy” mówi o wielkim przywiązaniu Honoraty do chłopaka, dla którego może zrobić wszystko. Przeciwieństwiem jest „Euforia”. W tej piosence artystka śpiewa o tym, że to on ma walczyć o jej względy do niego. Tło muzyczne na obu jest różne, ponieważ pierwsza piosenka jest typowo popowa, a druga popowo-elektroniczna.

Singiel ‘’Zasady’’ tłumaczy fakt, że to Skarbek teraz rozdaje przysłowiowe karty i to ona nadaje nowe zasady.


Natomiast singiel „Na koniec świata” zostawiam Wam do interpretacji.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Adbox
Niniejsza strona stanowi utwór, podlegający ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Prawa autorskie, osobiste jak i majątkowe do strony przysługują Jakubowi Jeznach. Zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie cywilnym, ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z art. 116 i 117 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych, nieuprawnione rozpowszechnianie oraz nieuprawnione utrwalanie lub zwielokrotnianie w celu rozpowszechniania cudzego utworu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, karze ograniczenia wolności lub grzywnie.