Jak zaplanować wakacje na własną rękę?


Parę tygodni nas dzieli od rozpoczęcia wakacji. Dzieci kończą szkołę, dorośli biorą urlopy aby jakoś te wakacje przeżyć. Biura podróży kuszą ofertami last minute za na prawdę wysokie ceny na bardzo krótki pobyt. Dzisiaj Wam pokaże jak do 2000zł zorganizować wakacje w Polsce na własną rękę i na dłuższy pobyt!1. Data wyjazdu.


Im wcześniej zaplanujecie tym lepiej i nawet taniej. Jeżeli chcecie spać w hotelu i tanio to nie jest bardzo  możliwe i to jeszcze jak zarezerwujecie tydzień lub dwa przed wyjazdem. Tutaj data odgrywa wielką rolę. Usiądźcie w tygodniu po obiedzie lub niedzielny dzień, kiedy możecie wspólnie wziąć urlop lub kiedy rodzice Wam pozwolą.

2. Ilość osób.

Czy jedziecie we dwóch czy w szóstkę też jest ważne. Od tego zależy cena pokoju i po ile się złożycie za osobę, ponieważ cena za pokój dla 6 osób na tydzień, może wynosić 1070 zł i wtedy cena "na głowę" wynosi +/- 179 zł.

3. Szukanie noclegu.

Jeżeli macie już ustaloną datę oraz ile Was jedzie, możecie zacząć szukać noclegu. Jeżeli chcecie mieć super widoki i być blisko centrum to nie szukajcie hotelu. Ceny wtedy przekraczają 250 złotych za noc. Przystępne ceny hoteli (czyli poniżej 100 zł, ale nie mniej niż 70 zł) są dostępne jeżeli obiekt znajduj się od 10 do 25 kilometrów od centrum. W takim przypadku z własnego doświadczenia polecam hostele, są nawet o 75% tańsze niż hotele, nawet w centrum.
Przykład: Hotel/Kraków/200m od centrum/ 279zł/noc
                Hostel/Kraków/100 m od centrum/widok na Bramę Floriańską/37zł/noc (!!!)
Hostel od hotelu różni się tym, że pierwszy obiekt nie ma w swojej ofercie takiego czegoś jak: budzenie na życzenie, bar, barek w pokoju, a wyglądają pokoje podobnie.
Do wyszukiwania noclegu nie polecam TRIVAGO, ponieważ nie pokazuje ceny za cały pobyt tylko za noc. Z czystym sumieniem mogę polecić BOOKING.COM.

Booking automatycznie pokazuję nam najlepsze dopasowanie. Można to zmienić aby sortowało nam hostele od najniższej ceny, można też zmienić ilość osób lub ilość pokoi.
Zwracajcie uwagę na godziny zameldowania i wymeldowania. Każdy hostel ma inaczej. Nie możecie się zameldować przed ustaloną godziną oraz wymeldować po danej godzinie.

Jeżeli zarezerwujecie pokój  przez ten link https://www.booking.com/s/12_6/jeznac03  dostaniecie 50 zł zwrotu za nocleg.


UWAGA!UWAGA!UWAGA!


Gdy już oglądacie hostel, zanim zamówicie zwróćcie uwagę czy możecie BEZPŁATNIE lub bardzo małym kosztem (do 100zł) odwołać rezerwacje. Niektóre hostele sobie tego zastrzegają i pobierają należność za pobyt z konta od razu po rezerwacji i nie da się ich odzyskać po odwołaniu rezerwacji. Powody to zazwyczaj niska cena lub blisko centrum, ale to tylko 20% hosteli tak robi.
Jak wiadomo, życie jest nieprzewidywalne i wtedy kiedy macie jechać na wakacje, może coś się stać. Wtedy warto mieć bezpłatne odwołanie rezerwacji.

4. Wyjazd

Zaplanujcie wyjazd z domu tak aby być na miejscu na czas zameldowania. Tak jest najwygodniej. Chciałoby się Wam czekać 3 godziny na środku miasta z pełnymi i ciężkimi walizkami? No nie bardzo, dlatego warto oplanować czas podróży.

5. Atrakcje.

Jeżeli zarezerwowaliście już hostel, zobaczcie jakie są atrakcje w danym mieście. Bez tego nie ma wakacji. Zapiszcie wszystko w punktach, co jest najciekawsze, co chcecie zwiedzić itp.

6. Spersonalizowany przewodnik.

Jeżeli macie zapisane atrakcje i jest ich dużo, rozłóżcie sobie to na każdy dzień po trochu. Jedziecie na tydzień to na każdy dzień 1/2 atrakcje na dzień. Tak najlepiej rozplanować. Warto to zrobić tydzień przed wyjazdem.
Jeżeli zarezerwujecie sobie nocleg na BOOKING jest prawdopodobieństwo, że dostaniecie przewodnik w gratisie tak jak ja.

Jeżeli robicie sobie sam przewodnik, warto zainstalować sobie aplikacje takie jakDzięki nim dowiecie się czy są korki na mieście, jak daleko do danej atrakcji bądź jak i czym dojechać w dane miejsce.


Jeżeli spełnicie wszystkie punkty macie wakacje zapięty na ostatni guzik i nie musicie się niczym martwić. Wyjściowy budżet, czyli te 2000zł może być za duży i może zostać stówka lub dwie. Ja w tę kwotę wliczam nocleg na max tydzień, dojazd, atrakcje, wyżywienie, komunikację miejską, pamiątki itp.

Dajcie znać czy wykorzystacie tą poradę i gdzie jedziecie w tym roku na wakacje !

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Adbox
Niniejsza strona stanowi utwór, podlegający ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Prawa autorskie, osobiste jak i majątkowe do strony przysługują Jakubowi Jeznach. Zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie cywilnym, ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z art. 116 i 117 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych, nieuprawnione rozpowszechnianie oraz nieuprawnione utrwalanie lub zwielokrotnianie w celu rozpowszechniania cudzego utworu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, karze ograniczenia wolności lub grzywnie.