Piosenki, przez które stali się sławni.


Znamy wielu artystów tylko dlatego, że wydali jakiś hit, który był śpiewany przez każdego. Dzisiaj przytoczę piosenki, które dały artystom największą sławę.

Margaret - Thank You Very Much


Piosenka, którą cała Polska śpiewała w 2013 roku. Na początku wszyscy myśleliśmy, że jest kolejna zagraniczna gwiazda, lecz wątpliwości wywiały stary występ Gosi w finale finałów z Brodką, która śpiewała "Znam Cię Na Pamięć". Oczywiście od "Thank you very much" Margaret stała się sławna i na koncie ma dwie płyty, epkę oraz płytę jazzową z Mattem Duskiem.

Taylor Swify - I knew you were trouble


Taylor była znana, ponieważ na koncie miała już 3 płyty o charakterze country, jednak największą sławę przyniósł jej rok 2012. Wydała czwartą płytę "RED", a wydawnictwo to promował singiel "I knew you were trouble". Wszystko byłoby tak samo jak wcześniej, lecz dubstep, który występuje w refrenie dał jej większą rozpoznawalność. Artystka pokazała również, że chce się rozwijać i nie tworzyć tylko muzyki country.

Honorata Skarbek - LaLaLove


Honorata (wcześniej Honey) już była znana z piosenek "Sabotaż" czy "No one". Druga płyta Skarbek "Million" przyniosła wiele hitów jednak "LaLaLove" przyniosło jej największą rozpoznawalność. 

Ania Wyszkoni - Czy ten pan i pani?


Wszyscy pamiętamy zespół Łzy, której wokalistką była Anna Wyszkoni. Po odejściu rozpoczęła solową karierę. W 2010 roku w rozgłośniach radiowych słyszymy pierwszy solowy singiel Ani, który zapowiada pierwszą solową płytę "Pan i Pani". W ciągu miesiąca wszyscy Polacy znają tekst, śpiewają w radiach, a piosenka zdobywała najważniejsze nagrody muzyczne.

Rihanna - Don't stop the music


Rihanna szybko zmieniła swój wizerunek z grzecznej dziewczynki śpiewającej reggae na niegrzeczną kobietę R&B i Pop. Wcześniej była znana z piosenki "Pon De Replay" czy "SOS", ale jednak nie była bardzo rozpoznawalna. Barbadoska wydając płytę "Good Girl Gone Bad" nie sądziła, że będzie bardziej rozchwytywana. Chociaż najbardziej sławę dała jej piosenka "Don't Stop the Music", która weszła w dyskotekowy pop. Piosenka jak i tytuł albumu pokazał zmianę wizerunku na bardziej kobiecy i to też conieco pomogło.

Jak na razie tylko TOP5. Napiszcie w komentarzu, czy Wam się spodobało. Zastanowię się nad następnym TOP5.
Miłego dnia.
A.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Adbox
Niniejsza strona stanowi utwór, podlegający ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Prawa autorskie, osobiste jak i majątkowe do strony przysługują Jakubowi Jeznach. Zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie cywilnym, ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z art. 116 i 117 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych, nieuprawnione rozpowszechnianie oraz nieuprawnione utrwalanie lub zwielokrotnianie w celu rozpowszechniania cudzego utworu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, karze ograniczenia wolności lub grzywnie.